
Casa valle erro – augustus update 2023
Casa valle erro – AUG update 2023 Is juli voor de meeste Nederlanders dé vakantiemaand, ik zie dat aan het aantal aanvragen, augustus is voor
Alba, een mooi stadje bij ons in Piëmonte geldt al jarenlang als dé witte truffelhoofdstad van de wereld. Ieder jaar vindt vanaf half oktober tot eind november de Internationale witte truffelmarkt plaats. Foodies en liefhebbers van over de hele wereld komen naar Alba voor het witte goud.
De witte truffel van Alba, de Tuber magnatum Pico, is de meest begeerde witte truffel van de wereld. Hij wordt gezocht rondom Alba in de meest prestigieuze wijngebieden van de wereld, in de Langhe waar ook de Barbaresco, de Barolo en de Roero Arneis worden gemaakt. De Piemontesi zeggen dat je eenmaal in je leven witte truffel uit Alba moet hebben gegeten. Het is een unieke ervaring die je nooit zult vergeten. De witte truffel wordt gezocht met hondjes. De truffeljagers gaan voor dag en dauw het bos in met hun hond om de witte truffel te zoeken. De witte truffel is zeer kostbaar, de prijzen in de restaurants varieerden de afgelopen jaren tussen de € 250 tot wel € 750 voor 100 gram! De witte truffel wordt niet voor niets het witte goud genoemd. Omdat het een natuurproduct is, wordt er het ene jaar veel gevonden en het andere jaar bijna niets. Regen in het voorjaar en in de zomer is heel belangrijk voor de witte truffel die alleen in het najaar wordt gevonden. Een goed wijnjaar belooft derhalve bijna altijd een slecht truffeljaar!
Alba heeft echter nog meer te bieden dan heerlijke truffelmenu’s en goede wijnen. Het is een prachtig middeleeuws stadje met mooie pleinen, zoals het Piazza del Duomo en mooie winkelstraten zoals de Via Vittorio Emanuele en Via Cavour. Je vindt er een afwisselende mengeling van restaurants, (wijn)bars, kledingwinkels en delicatessenwinkels (met o.a. allerlei truffelproducten).
Alba heeft een 3 sterrenrestaurant, Piazza Duomo en daarnaast vele hele goede restaurants voor de pranzo (warme lunch) en de cena (het diner). Een aanrader bijv. is Osteria del’Arco op Piazza Savona.
Op Piazza E. Pertinace, een leuk, klein pleintje is iedere zaterdag een bio-boerenmarkt met heerlijke lokale producten. Of neem een aperitief op één van de vele terrassen en geniet van het lokale leven.
In Alba vinden jaarlijks vele wijn- en eetevenementen plaatsvinden, bijv. Vinum in het voorjaar en La Fiera Internazionale del Tartufo Bianco vanaf half oktober tot eind november. Dit jaar vindt de witte truffelbeurs plaats vanaf 9 oktober tot 5 december.
Voor tickets: https://www.fieradeltartufo.org/en/alba-truffle-fair/
Klik hier voor de beschikbaarheid.
Tijdens de oktober maand kan er ook van de witte truffel worden genoten in ons fantastische buitenrestaurant. Mocht onze kok witte truffel kunnen kopen dan maakt hij de lekkerste gerechten met witte truffel. En aangezien wij onze gasten graag deze beleving willen laten mee maken bieden wij de witte truffel aan per gerecht voor een zeer scherpe prijs.
Kom in oktober naar Casa Valle Erro en geniet van al het goede dat Piëmonte te bieden heeft!
Casa valle erro – AUG update 2023 Is juli voor de meeste Nederlanders dé vakantiemaand, ik zie dat aan het aantal aanvragen, augustus is voor
Piëmonte, de beste hazelnotenproducent ter wereld Niet iedereen weet het maar Piëmonte geldt als één van de grootste hazelnotenproducent ter wereld. En Piëmonte staat op
Casa valle erro – juli update 2023 Wat was het mooiste nieuws natuurlijk deze maand? Onze nieuwe pup Cleo! Wat een plezier brengt dit kleine
Casa Valle Erro, een luxe vakantie resort met 5 prachtige appartementen en 2 B&B kamers Toen wij in 2005 onze Giro d’ Italia begonnen op
Sacra di San Michele, de heilige abdij in Piemonte Veertig kilometer buiten Turijn, op de Monte Pirchiriano, staat een van de meest mysterieuze monumenten van
Bekijk hier ook onze andere appartementen: La Cantina, La Stalla, La Cuccia, Il Gazebo,La Cascina, La Rocca & Il 1863.
Benieuwd wat er allemaal te doen is in Piemonte? Bekijk onze activiteitenpagina voor tips en info!